Ohlasy čtenářek

Nataša Frías:

Když jsem zjistila, že překladatelka Barbora Bernini je zároveň spisovatelkou, dostala jsem okamžitě chuť přečíst si některou z jejích knih. Byla jsem přesvědčená, že tak skvělá překladatelka nemůže napsat špatnou knihu. A ke své velké radosti jsem se vůbec nemýlila.

Její knihy jsou čtivé, zajímavé a plné humoru. Barbora nezapře svou profesi, která vyžaduje jak skvělé zvládnutí češtiny, tak znalost cizích jazyků, kterých je v jejím případě požehnaná hrstka. Takže jsem hltala se zatajeným dechem příběhy, ve kterých se to hemží cizokrajnými jmény a dálkami, ale které jsou přes to tak blízké, jako by se staly přímo v naší ulici.

Příběhy nabité pozitivní a velice ženskou energií, které bych ale přesto doporučila i mužům, protože by při jejich čtení možná získali čarovný klíček k ženské duši. Nebo by aspoň ženskou duši o trochu lépe pochopili. Nebo by ji nechápali pořád stejně, ale pěkně by si početli. Třeba zrovna právě o tom, jak se muži a ženy vzájemně nechápou, ale i přesto, nebo právě proto, se tolik milují.

Draha Dadáková:

Velice se mně líbí styl vašeho psaní, moc se u toho bavím a ještě si rozšířím obzory. Vaše knížky se mi čtou tak, že se mi doslova odvíjí děj jako film.

Miluji kapitolu Sen u Tiffanyho: ta slova, že není pro ženu větší rozkoše, než když si může sama kupovat šperky, jak to řekla Elizabeth Taylorová.

V kapitole Ledový palác, když jste se rázně ostatní rodiny zeptala, zda někdo kromě Lily, která je známá bujnou fantazii, jedl zmrzlinu od Fassiho. Váš popis pohledu  babičky Lily na pomyslné štěňátko, loužička a perský koberec je kouzelný, nešlo najít lepší přirovnání.

Vaše povídky paní Barboro, jsou do nepohody, dokáží rozehnat tu nejčernější denní můru.

MUDr. Martina Poršová:

Od roku 2010, kdy se mi do ruky dostaly první dva soubory povídek od Barborky Bernini, se těším na její další knížky.

Ihned se mi zalíbily pro svůj humor a nadhled. Jejich čtení je zábavné, odpočinkové a uvolňující, stejně jako povídání u čaje s jejich autorkou a mojí kamarádkou. Na doporučení autorky se i já snažím sama sebe hýčkat a mít se ráda.

Při čtení povídek o Itálii jsem zase okamžitě zatoužila odcestovat a popisovaná místa navštívit. I tyto povídky jsou odpočinkové a vyzařuje z nich půvab a klid prosluněné Itálie.

Jednoznačně velice příjemné čtení.

Eva Králová, magazín Meredit:

Povídky jsou příjemným oddechovým čtením, když se chcete pobavit a odpočinout si od všedních starostí. Jsou psané s nadsázkou, humorem a evidentně se zkušenostmi samotné autorky. Osobně mě nejvíce rozesmála právě povídka s názvem Záchodová štětka. Jsem zvědavá na pokračování!

Kniha je od začátku do konce čtivá. Díky své lehkosti, nenáročnosti i délce je dle mého i ideálním dárkem jen tak pro radost. Ovšem doporučuji věnovat ji ženám, které jsou spíše nezávislé, nehledají za dárky skryté úmysly a rozumí slovu feminismus. O mužích se zde dočtete hodně úsměvného, ale postavy povídek si to jistě zaslouží…